Miejsce

Nauczanie oraz sprawowanie opieki powinno odbywać się w specjalnie zaprojektowanej przestrzeni.

Budynek przedszkola oraz jego wyposażenie powstaje jako projekt indywidualny “uszyty na miarę” specjalnie dla nas przy ścisłej współpracy z architektem. Spełnia wszelkie wymagania formalne i więcej – jest elementem realizacji naszej misji – pozwala zaspokoić swobodnie i bez przeszkód potrzeby dziecięcej ciekawości świata.

Przedszkole posiada przestronne, jasne sale zajęć z bezpośrednim dostępem do łazienki, dodatkowa salę zajęć ze specjalistami, przestrzeń administracyjną, pomocniczą oraz atrakcyjny plac zabaw.

Starannie dobieramy zabawki i pomoce dydaktyczne, by  jednocześnie uchronić dzieci przed stymulowaniem nadmiarem bodźców. Wyznajemy zasadę: mniej znaczy więcej.

Przestrzenie sal, jak i terenu wokół stają się wyjątkowym środowiskiem wychowania, dokonywania poznawczych, emocjonalnych i społecznych odkryć oraz radosnej zabawy. Meble, pomoce dydaktyczne i zabawki mają wszelkie wymagane atesty.

Plac Zabaw

To nasza druga, równie ważna sala nauki i miejsce niezwykłych przygód! Nasz przedszkolny plac wyposażony jest nie tylko w wysokiej jakości, atestowane sprzęty i zabawki, ale także w naturalne, pobudzające wyobraźnię elementy.

Uruchamiają one ciekawe, dziecięce scenariusze zabaw, ćwiczą motorykę małą i dużą oraz wciągają do zabawy także i naszych nauczycieli 🙂

Ramowy plan dnia:

Wiemy jak w dziecięcym świecie ważne jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa i powtarzalności. Wspiera nas w tym  nasz stały rytm dnia, choć oczywiście dopasowujemy go do aktualnych potrzeb dzieci, pory roku oraz bieżących wydarzeń.

Przedszkole czynne jest w godzinach 6.30-17.00. Podstawę programową realizujemy w godzinach 8:00-13:00. 

Wyżywienie

Wiemy, że dzieci poznają świat również przez smak! Dbając o przedszkolne brzuszki naszych maluchów, przygotowywane posiłki zawsze składają się z potrzebnych do prawidłowego rozwoju organizmu dziecka witamin i minerałów.

W przedszkolu będzie znajdować się zaplecze kuchenne dostosowane do przygotowywania I i II śniadania.

Dwudaniowy obiad dostarczany będzie przez firmę cateringową z uwzględnieniem potrzeb dzieci z alergiami pokarmowymi.

Przykładowy jadłospis

I Śniadanie

Płatki kukurydziane na mleku z suszonymi morelami i rodzynkami, Kanapki z szynką wieprzową, sałatą i papryką, pieczywo mieszane, masło, herbatka owocowa (Dzieci alergiczne – mleko ryżowe)

Zupa

Zupa kalafiorowa (Dzieci alergiczne – zupa bez śmietany)

II danie

Potrawka z kurczaka, ryż gotowany z białym sosem, groszek z marchewką.

Podwieczorek

Racuszki karotki Kawa zbożowa (Dzieci alergiczne – mleko sojowe)

Kanapki

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adipiscing.

Kaszka

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adipiscing.

Serek wiejski

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adipiscing.

Płatki

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adipiscing.

I śniadanie

Płatki kukurydziane na mleku z suszonymi morelami i rodzynkami, Kanapki z szynką wieprzową, sałatą i papryką, pieczywo mieszane, masło, herbatka owocowa (Dzieci alergiczne – mleko ryżowe).

Zupa

Zupa kalafiorowa (Dzieci alergiczne – zupa bez śmietany).

II danie

Gulasz wieprzowy Kasza jęczmienna Surówka z kapusty białej i pora.

Podwieczorek:

Racuszki karotki Kawa zbożowa (Dzieci alergiczne – mleko sojowe).

Zajęcia

Ówka Kreskówka, tak jak wszystkie dzieci, uwielbia czerpać ze swojej wyobraźni, śpiewać, tworzyć i malować.

Razem z naszymi przedszkolakami uważnie poznaje świat wokół i zasady nim kierujące podczas naszych licznych zajęć dodatkowych, których celem jest rozwijanie kluczowych kompetencji dzieci:

Myślenie operacyjne i skupienie

Dlaczego zachęcamy dzieci do samodzielnego rozwiązywania zagadek? Rozwijamy kluczowe kompetencje dziecka: myślenie operacyjne i skupienie. 

Myślenie operacyjne jest podstawą umiejętności rozwiązywania problemów i wpływa na rozwój inteligencji. Małe dzieci naturalnie tworzą logiczne reguły podczas obserwacji, bez instrukcji, kreatywnie rozwiązują zadania. 

Zajęcia:

  • Ówka otwiera świat – nauka drugiego języka obcego (obok j. angielskiego)
  • Ówki na tropie przygody – zajęcia przyrodnicze
  • W laboratorium Ówki – warsztaty naukowe
  • Ówka na talerzu – zajęcia kulinarne

Ciekawość i dociekliwość

Dlaczego poznajemy z dziećmi świat wokół nas? Rozwijamy kluczowe kompetencje dziecka: ciekawość i dociekliwość w poznawaniu świata oraz zdobywaniu odpowiedzi.

Czas swobodnego ruch na świeżym powietrzu pozwala dzieciom na eksperymenty i odkrycia. To istota naszej edukacji przyrodniczej. Dzieci najwięcej uczą się poprzez zabawę, która angażuje wszystkie zmysły.

Zajęcia:

  • Ówka otwiera świat – nauka drugiego języka obcego (obok j. angielskiego)
  • Ówki na tropie przygody – zajęcia przyrodnicze
  • W laboratorium Ówki – warsztaty naukowe
  • Ówka na talerzu – zajęcia kulinarne
  • Wędrówki Ówki – wycieczki krajoznawcze

Twórczość i kreatywność

Dlaczego zachęcamy dzieci do swobodnej twórczości? Rozwijamy kluczowe kompetencje Twojego dziecka: samodzielność i kreatywność.

Edukacja artystyczna wspomaga harmonijny rozwój dziecka. Możliwość swobodnej pracy twórczej pobudza wyobraźnię i umiejętność myślenia abstrakcyjnego.

Zajęcia:

  • Teatr Ówki – zajęcia teatralne
  • Kolory Ówki Malówki – sensoplatyka
  • Nutki Ówki – zajęcia umuzykalniające

Do zobaczenia